Изгонен Моуриньо спъна Юнайтед в Лига Европа (ВИДЕО)

Специалния не спести нищо на съдията

Фенербахче на Жозе Моуриньо и гостуващият Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в чакания с голям интерес двубой от третия кръг в Лига Европа.

Специалния не изневери на стила си и беше изгонен в 57' заради бурни претенции за дузпа.

Португалският наставник все пак спъна бившия си отбор и го остави без победа. Равенството е трето поредно за "червените дяволи" в турнира, като те отново пропиляха аванс.

Тази вечер, на ст. Шюкрю Сараджоглу, Юнайтед поведе с първата си добра атака. След четвърт час игра Джошуа Зиркзее проби и намери Кристиан Ериксен, който отбеляза с лекота. 7 минути по-късно Маркъс Рашфорд пропиля отлична възможност, преди Мануел Угарте да спре удар на Душан Тадич на голлинията.

Вратарят на гостите Андре Онана отрази няколко изстрела на Юсеф Ен-Несири, но мароканският нападател успя да изравни в началото на втора част.

Снимка: EPA

В 57' главният съдия Клеман Тюрпен прецени, че няма нарушение срещу Брайт Осави-Самюъл в наказателното поле, а решението му вбеси Моуриньо, който получи директен червен картон.

До края стражът на домакините Доминик Ливакович показа класа и равенството се запази.

В четвъртия кръг - на 7 ноември, Юнайтед приема ПАОК на капитана на България Кирил Десподов, докато Фенербахче ще гостува на АЗ Алкмаар.