Меси не би го направил: Роналдо възмути с грозен жест

"Трудно е да харесаш отбор, чиято звезда проявява неуважение и арогантност"

Кристиано Роналдо е засипан от критики след инфарктната победа на Португалия с 2:1 над Чехия. И причина не е представянето му на терена, а грозен жест след победния гол.

Франсиско Консейсао донесе трите точки в 92-ата минута. И докато останалите му съотборници тичаха да го прегръщат, Роналдо предпочете да подразни вратаря на съперника Индрих Станек.

Ветеранът размаха юмрук в лицето на стража. И понеже това не му стигна, изкрещя в лицето на чешки защитник.

Феновете са категорични, че петкратният носител на "Златната топка" е прекрачил границата на спортсменството. "Трудно е да харесаш отбор, чиято звезда проявява неуважение и арогантност". "Постъпка, която никога не бихме видели от Лионел Меси", "Това казва всичко за Роналдо", са част от реакциите в социалните мрежи.

Междувременно се оказа, че Кристиано е футболистът, попадал най-често в засада след първия кръг на Евро 2024. В мача с Чехия играчът на Ал Насър три пъти бе хванат зад защитата на съперника.