Блицкриг: Германия показа кой е шефът!

5:1 за начало на Евро 2024

Германия започна по възможно най-добрия начин участието си на европейското първенство, на което е домакин. Футболистите на Юлиан Нагелсман отнесоха Шотландия с 5:1.

Бундестимът поведе в 10' след вратарска грешка и гол на Вирц. Само 9 минути по-късно последва попадение и на Мусиала.

В края на полувремето Портъс влезе безумно в краката на Гюндоган в наказателното поле и получи директен червен картон, а Хаверц реализира дузпата.

Снимка: БГНЕС

Бившият капитан на Шотландия Греъм Сунес описа най-добре случващото се на терена: "Всичко, което можеше да се обърка, се обърка.

Небрежен първи гол, след това порой от грешки. Кулминацията бе червеният картон. Трудно е с 11, супер трудно с десет."

Лекцията продължи и в 68' резултатът стана 4:0, след като като резервата Никлас Фюлкруг финтира бранител и изпрати бомбен шут към вратата за най-красивия гол на вечерта.

"Гайдарите" все пак стигнаха до почетен гол, но и той бе дело на германец - в 87' Рюдигер си вкара автогол. Дълбоко в добавеното време (90+3) с прецизен шут от границата на наказателното поле се разписа и Емре Джан.