Евро 2024: Героична Турция оцеля срещу Австрия (ГАЛЕРИЯ)

Мерих Демирал зарадва фанатичните фенове на комшиите в Лайпциг

В един от най-емоционалните сблъсъци на Евро 2024 Турция пребори Австрия с 2:1 пред своите фанатични фенове в Лайпциг и се класира за четвъртфиналите. Там съперник ще бъде Нидерландия, която по-рано във вторник разгроми Румъния с 3:0.

Мерих Демирал е големият герой за комшиите. Централният защитник отбеляза и двата гола за своя тим след изпълнение на корнери.

Първото му попадение падна още в 57-ата секунда - рекорд за елиминациите на европейските първенства.

Австрийците натискаха непрекъснато, но футболистите на Винченцо Монтела се отбраняваха самоотвержено и използваха всяка възможност за атака. Демирал се разписа за втори път в 59-ата минута, но съперникът отказа да се предаде.

Михел Грегорич върна надеждите на Австрия отново след ъглов удар в 66-ата минута, но до края хората на Ралф Рангник направиха куп пропуски и се сбогуват с турнира след страхотното си представяне в групата.