Германия в сълзи, Испания на полуфинал (ГАЛЕРИЯ)

Страхотна драма, скандално съдийство и гол в 119-ата минута

Германия потъна в скръб, а Испания е на полуфинал на Евро 2024. Гол в 120-ата минута реши драматичния сблъсък в Щутгарт. Редовното време завърши 1:1 след попадения на Дани Олмо (51) и Флориан Виртц (89). И когато дузпите чукаха на вратата, резервата Микел Мерино вкара с глава в последната минута на продълженията.

Двубоят се превърна в украшението на шампионата дотук и напълно оправда статута си на финал преди финала. Той обаче беше помрачен и от скандално съдийско решение.

В началото на второто продължение далечен удар на Мусиала срещна лявата ръка на Кукурея. Британският рефер Антъни Тейлър обаче прецени, че това не е за дузпа. Не последва сигнал и от колегите му от ВАР.

Дани Олмо откри резултата в началото на второто полувреме след пас на Ламин Ямал и изстрел по земя. Домакините се вдигнаха на щурм и след няколко пропуска Флориан Вирц изравни минута преди края на редовното време.

Двата тима не спряха да атакуват и в продълженията, където настъпи и голямата драма. В герой се превърна влезлият като резерва нападател на Реал Сосиедад Микел Мерино. Той получи перфектно центриране от Олмо, извиси се и с глава препарира Мануел Нойер.

Досега германците неизменно се класираха поне на полуфинал във всеки голям турнир на родна земя. А местните фенове се сбогуваха с Тони Кроос, който слага край на кариерата си.