It's coming home!? Белингам знае как (ГАЛЕРИЯ)

Феноменален гол на Джуд спаси "трите лъва" от провал

It's coming home!?  Белингам знае как (ГАЛЕРИЯ)

Англия е на 1/4-финал на Евро 2024! Иван Шранц попари сочените за фаворити островитяни с гол в 25', но това не се оказа достатъчно за сензацията.

Нападателят на Славия Прага получи страхотна топка и излезе сам пред вратаря на Евертън Пикфорд и с лекота разтърси мрежата на "Гордия Албион".

Първите 45' може би бяха най-слабите за тима на Гарет Саутгейт на Евро 2024. Хаотична и уязвима. Това бе Англия през първото полувреме.

5 минути след подновяването на играта "трите лъва" си върнаха усмивките след гол на Фил Фоудън. Попадението обаче бе отменено след намесата на VAR заради засада.

Пет минути по-късно Словакия бе близо да удвои. Англичаните допуснаха елементарна грешка при разиграване. Давид Стрелец отправи удар от центъра на терена, но изстрелът му премина на сантиметри от левия страничен стълб. Ако ударът бе точен, Пикфорд нямаше как да се намеси.

В последните 20' англичаните натиснаха, но така и не стигнаха до гол. В 81' Англия бе близо до изравнителен гол. Деклан Райс стреля от далечно разстояние, но ударът му разтресе дясната греда.

И когато всички вече говореха за "сензацията Словакия", дойдоха златните минути на Англия.

Съдията даде 6 минути продължение и в 90+5 "трите лъва" изравниха след феноменална задна ножица на Джуд Белингам.

Всички приключи в началото на продълженията. След разбъркване в наказателното поле резервата Айвън Тони прати топката към Хари Кейн, който от близко разстояние вкара с глава.

За място на полуфиналите Англия ще срещне Швейцария, който победи снощи Италия с 2:0. Двубоят е на 6 юли.

ФАКТФАЙЛ

* Иван Шранц е първият словак, който вкарва три гола за родината си на европейско.

* Белингам вкара за втори път на Евро 2024 - той се разписа и срещу Сърбия още в първия кръг (1:0).

* Джуд е голмайстор №1 за своя тим в Германия и изостава с 1 гол от Иван Шранц, Джамал Мусиала и Жорж Микаутадзе.

View this post on Instagram

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)

* Футболистите на Англия не отправиха нито един точен удар към вратата на Словакия през първото полувреме.

* През първите 45 минути на мача Англия отправи 6 удара към вратата, без изобщо да уцели целта - докато англичаните владееха топката през 75% от времето.

* Англичаните пробягаха 54,7 километра, а словаците - 59,2 км през първата част.

* Това е четвъртият пореден голям форум от СП 2018, на който Саутгейт класира състава си поне на четвъртфинал.