"Лалетата" обърнаха Полша на Евро 2024, резерва стана герой

Нидерландия се възползва от липсата на Роберт Левандовски

Нидерландия надви драматично Полша с 2:1 след обрат в мач от група 4 на Евро 2024.

Това бе 20-ият двубой между двата тима и първият на голям форум. Последният успех за "Дружината" в 56-годишното съперничество остава този с 2:0 в груповата фаза на квалификациите за Евро 1980.

В исторически план Полша е сред най-удобните съперници за Нидерландия. Отборът от Ниската земя има 10 победи, 7 равенства и едва 3 поражения в сблъсъка.

Днес, на Фолкспаркщадион в Хамбург, макар и без контузения си лидер Роберт Левандовски, поляците удариха първи. Адам Букса даде аванс на тима в 16', засичайки с глава центриране на Пьотр Желински.

Последваха пропуски на капитана Върджил ван Дайк и Мемфис Депай, преди Нидерландия все пак да възстанови равенството в 30' чрез Коди Гакпо.

В герой за "лалетата" се превърна резервата Ваут Вегхорст, който отбеляза победното попадение в 83' - минута след появата си на терена.

Малко повече от четвърт час за Полша записа полузащитникът на Лудогорец Якуб Пьотровски. Така той стана вторият играч от Първа лига с минути на Евро 2024 след своя съотборник Квадво Дуа, който бе титуляр и се разписа при успеха с 3:1 за Швейцария над Унгария вчера.