НА ЖИВО: Испания срещу Англия в битка за европейската титла

Следете с нас финала на Евро 2024

90+4' - Край на мача: Испания - Англия 2:1

90' - 4 минути е минималното добавено време.

90' - Англия бе много близо до 2:2! Първо Райс стреля с глава, а Симон отрази. При добавката на Марк Гехи Олмо изби от голлинията.

89' - Айвън Тони на мястото на Фоудън за островитяните.

87' - ГОООООООООООООЛ! 2:1 за Испания. Резервата Оярсабал вкарва.

82' - Пикфорд спаси Англия, спирайки Ямал.

73'- ГОООООООООООООЛ! 1:1! Палмър се разписа със страхотен удар от дистанция.

70' - Нова промяна в Англия - Коул Палмър за Коби Мейну.

68' - И капитанът на "Ла Фурия Роха" Мората излезе. На негово място вече е Микел Оярсабал.

66' - Олмо намери Ямал, обаче Пикфорд изби удара на суперталанта.

64' - Страхотно поемане на топката от Джуд Белингам, но неточен шут.

61' - Изненадваща смяна в състава на Англия. Капитанът Кейн отстъпва мястото си на Оли Уоткинс - авторът на победния гол срещу Нидерландия в полуфиналите.

56' - Силни минути за Испания, но първо Мората пропиля добра възможност, а после Уилямс стреля встрани от целта.

53' - Жълт картон и за Стоунс, който повали Субименди.

47' - ГООООООООООООЛ! 1:0 за Испания! Уилямс открива резултата след великолепен пас на Ламин Ямал.

46' - Начало на втората част. Една промяна на почивката. Тежък удар за Испания - Родри е сменен от Мартин Субименди поради контузия.

45+3' - Край на първото полувреме: Испания - Англия 0:0

45+1' - Фил Фоудън стреля, обаче право в Унай Симон. Отчитаме първия точен удар във финала.

45' - 2 минути е добавеното време.

43'  - Алваро Мората получи в наказателното поле, но Стоунс успя да избие.

30' - Вторият е за Дани Олмо от испанците, след като фаулира Райс.

25' - Първият жълт картон в мача е за капитана на "Трите лъва" Хари Кейн, който влезе остро в краката на Фабиан Руис.

16' - Островитяните са в подем. Шут на Деклан Райс беше спрян от Родри.

12' - Нико Уилямс проби по левия фланг, но беше блокиран отлично от Джон Стоунс. Последвалият корнер не доведе до нищо опасно пред вратата, пазена от Джордан Пикфорд.

9' - Равностойно начало на Олимпиащадион в Берлин. Без голово положение до момента.

1' - Начало на двубоя.

Съставите

Испания: Унай Симон, Даниел Карвахал, Робин Льо Норман, Аймерик Лапорт, Марк Кукурея, Родри, Фабиан Руис, Ламин Ямал, Дани Олмо, Нико Уилямс, Алваро Мората (капитан)

Англия: Джордан Пикфорд, Кайл Уокър, Джон Стоунс, Марк Гехи, Букайо Сака, Деклан Райс, Коби Мейну, Люк Шоу, Фил Фоудън, Джуд Белингам, Хари Кейн (капитан)

ПРЕВЮ

Рекордна четвърта европейска титла за Испания или първа за Англия? Отговор на този въпрос ще получим тази вечер, когато "Ла Фурия Роха" и "Трите лъва" се сблъскват във финала на Евро 2024.

Островитяните са устремени към първи трофей на голям форум от далечната 1966 г. насам. Тогава Англия стана световен шампион.

За последно Испания и Англия мериха сили в значим турнир в четвъртфиналите на Евро 1996, а "Трите лъва" победиха с дузпи.

Финалът може да определи и голмайстора на Евро 2024. Дани Олмо и Хари Кейн са с по 3 гола, а по 2 имат съотборниците им - съответно Фабиан Руис и Джуд Белингам.