Насред гръм и мълнии: Съдийско рамо и Германия е на 1/4-финал! (ГАЛЕРИЯ)

Отмениха чист гол на Дания при 0:0

Германия победи Дания с 2:0, но не убеди, че основен фаворит за титла на Евро 2024, на което е домакин.

Видяхме всичко в този мач - светкавици, дъжд, гръмотевици, прекъсване, голове...

В първите 10 минути германците можеха да поведат от три чисти положения, но Каспер Шмайхел не позволи това да се случи.

В 36' съдията Майкъл Оливър спря двубоя за близо 20 минути заради тежките атмосферни условия - светкавици, гръмотевици, градушка.

Дания вкара гол веднага след почивката, но VAR спаси Бундестима - попадението бе отменено заради незабележима засада.

Секунди по-късно съдията отсъди дузпа за игра с ръка на човека, който преди това бе вкарал в немската врата - Йоаким Андерсен.

Кай Хаверц отбеляза от дузпата в 53'. В този момент всичко приключи за "червения динамит". В 68' Джамал Мусиала вкара втори гол.

До края на мача Шмайхел отрази още положения. Имаше дори и отменен гол на влезлия като резерва Флориан Вирц.

На 1/4-финалите Маншафтът ще се изправи срещу победителя в двойката Испания-Грузия.

ФАКТФАЙЛ
* Кай Хаверц отбелязва своя 19-и гол за сезона - общо за Арсенал и Германия! Това е и негово 18-о попадение с националната фланелка.
* С Каспер Шмайхел и Мануел Нойер за първи път има двама вратари на 37 или повече години в титулярните 11 на мач от европейско първенство.
* След едва 14 минути игра Германия имаше повече удари към вратата (4), отколкото в последния си мач от групата срещу Швейцария (3).

Автор: Андрей Романов