"Ние им дадохме дом, те ни бият и ни псуват" (ВИДЕО)

В Нидерландия са възмутени от привържениците на турския национален отбор

Четвъртфиналът на европейското първенство по футбол между Турция и Нидерландия предизвика не само положителни емоции, но и доста сблъсъци по улиците.

"Лалетата" успяха да победят с 2:1 след обрат, осъществен само за 6 минути в средата на второто полувреме.

И очаквано това отключи гнева на турските фенове, които бяха обнадеждени за победа. Някои от тях бяха толкова невъздържани по улиците на Нидерландия, че местните възроптаха "Ние им дадохме убежище, а те ни бият и ни псуват".

На няколко публикации в социалните мрежи се виждат турски фенове, предполагаеми мигранти в Нидерландия, които показват средни пръсти и псуват на холандски.

Медиите в Нидерландия съобщават и за физически сблъсъци в зоните, където феновете са гледали мача.

Появиха се кади от Айндховен, на които се виждат привърженици, които се бият, използвайки всичко, до което се докопат, дори столове.