"Ние им дадохме дом, те ни бият и ни псуват" (ВИДЕО)

В Нидерландия са възмутени от привържениците на турския национален отбор

Четвъртфиналът на европейското първенство по футбол между Турция и Нидерландия предизвика не само положителни емоции, но и доста сблъсъци по улиците.

"Лалетата" успяха да победят с 2:1 след обрат, осъществен само за 6 минути в средата на второто полувреме.

И очаквано това отключи гнева на турските фенове, които бяха обнадеждени за победа. Някои от тях бяха толкова невъздържани по улиците на Нидерландия, че местните възроптаха "Ние им дадохме убежище, а те ни бият и ни псуват".

На няколко публикации в социалните мрежи се виждат турски фенове, предполагаеми мигранти в Нидерландия, които показват средни пръсти и псуват на холандски.

Медиите в Нидерландия съобщават и за физически сблъсъци в зоните, където феновете са гледали мача.

Появиха се кади от Айндховен, на които се виждат привърженици, които се бият, използвайки всичко, до което се докопат, дори столове.

На други пък се вижда радостта на фенове от... Сирия след отпадането на Турция. Двете страни са в конфликт заради кюрдското население.

За бой се съобщава и в Берлин, където се игра мачът. Появиха се кадри от паркинг, като се смята, че агресорите също са турски мигранти. От полицията все още не са коментирали.