Швейцария удари Унгария, ас на Лудогорец блесна

„Кръстоносците“ подгониха Германия на Евро 2024

Швейцария победи Унгария с 3:1 във втория мач от група 1 на Евро 2024. Така "кръстоносците" подгониха домакина Германия, който откри шампионата вчера с разгром - 5:1 над Шотландия.

Днес, на Райнергищадион в Кьолн, Швейцария поведе в 12' с дебютния гол на Квадво Дуа с националната фланелка.

Така звездата на шампиона Лудогорец стана третият швейцарец, който бележи в дебюта си на еврофинали. Преди него това направиха Кубилай Тюркилмаз (срещу Англия, 1996 г.) и Фабиан Шер (срещу Албания, 2006).

Малко преди почивката Мишел Ебишер, който асистира на Дуа за 1:0, удвои аванса на "кръстоносците".

Дуа можеше да се разпише отново в началото на втората част, вратарят Петер Гулачи обаче бе на висота.

Унгария намали изоставането си в 66' чрез Барнабас Варга, но влезлият като резерва Бреел Емболо сложи точка на спора в добавеното време.