УЕФА посече героя за Турция и помилва Джуд Белингам

Мерих Демирал е наказан за два мача заради Вълчия поздрав срещу Австрия

Турция ще трябва да се справя на Евро 2024 без своя голям герой от битката с Австрия. Мерих Демирал, който отбеляза и двата гола за драматичната победа с 2:1 на осминафиналите, беше наказан за два мача.

Причината - жест след втория си гол. Централният защитник изобрази така наречения Вълчи поздрав, свързан със Сивите вълци - крайнодясна екстремистка групировка в Турция.

Демирал със сигурност пропусна четвъртфинала срещу Нидерландия. И тъй като санкцията е за два мача, той няма да бъде на разположение и за евентуалния полуфинал.

В същото време УЕФА помилва Джуд Белингам, който можеше да бъде наказан за сходно провинение. Звездата на Англия се хвана за чатала след попадението си, вкарало двубоя със Словакия в продължения. Той се оправда, че това не е неуважение към съперника, а шега към приятели на стадиона.

В крайна сметка футболистът на Реал Мадрид се размина с глоба в размер на 20 000 евро. Той ще е на линия за четвъртфинала срещу Швейцария.