Еквадор приземи Катар на старта на мондиала

2:0 за южноамериканците, отборът на домакините не отправи точен удар

Еквадор приземи домакина Катар на старта на 22-рото световно първенство по футбол! Южноамериканците спечелиха с 2:0, след като доминираха през целия двубой и не позволиха на съперника да отправи точен удар.

Така еквадорците оглавиха група 1, битката в която продължава утре със Сенегал - Нидерландия.

На ст. "Ал Баит" в Ал Хор, вечерта започна кошмарно за катарците. Неразчетено излизане на вратаря Саад Ал Шееб позволи атаката на Еквадор да завърши с попадение на Енер Валенсия. Системата за видеоповторения (VAR) обаче се намеси и реферът Даниеле Орсато (Италия) не зачете гола заради засада.

"Ла Три" все пак поведе в 16', когато Валенсия беше точен от дузпа след фал на стража Ал Шееб. За първи път в историята мондиал започна с гол от наказателен удар.

В 31' Валенсия покачи на 2:0, след като засече с глава центриране на Анхело Пресиадо. Така той вече е отбелязал последните 5 попадения за тима си на световни финали. Рекорда с по 6 делят Еузебио (Португалия, 1966), Паоло Роси (Италия, 1982) и Олег Саленко (Русия, 1994).

Еквадорците не изпуснаха инициативата и през втората част, за да стигнат комфортно до победата. С нея те опровергаха появилите се преди мача слухове, че 8 национали са били подкупени от домакините за точен резултат 1:0 с попадение след почивката.

С поражението днес Катар стана първата страна-домакин, която губи в мача на откриването.