Жалко! Ансамбълът остана без отличие в Париж

Българките останаха четвърти

Ансамбълът на България по художествена гимнастика не успя да спечели отличие на олимпийските игри в Париж!

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева влязоха във финала с първа оценка, но грешки в първото съчетание ги лишиха от отличията.

Момичетата на треньора Весела Димитрова останаха на четвърта позиция в крайното класиране.

Грациите допуснаха грешка при изиграване на композицията си с 5 обръча и не успяха да разгърнат пълния му потенциал. Те получиха оценка от 34,100 за него и това им отреди предпоследното седмо място във временното класиране.

Във втората композиция – с две топки и три ленти, обаче българките бяха безгрешни, а оценката им от 33,700 за жалост не им достигна за медал.

Ансамбълът на Китай спечели титлата, среброто е за Италия, а бронзовият медал отиде при Израел.

Родните гимнастички не успяха да повторят триумфа на предишния ансамбъл, който спечели златни медали в Токио преди 3 години.

В индивидуалната надпревара в Париж Боряна Калейн спечели сребро. Това е едва втори медал в тази дисциплина за България. През 1988 г. в Сеул отново сребро спечели Адриана Дунавска.