Ансамбълът ни е втори в многобоя след изпълнението на пет ленти

По-късно днес са съчетанията с бухалки и обръчи

БТА

Ансамбълът на България по художествена гимнастика заема второ място в класирането за многобоя след изпълненията на пет ленти на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Пезаро.

Възпитаничките на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, изиграха великолепно съчетанието си и получиха оценка от 18.000 точки.

На първото място са домакините от Италия с 18.200 точки, а на трето - Израел със 17.900 точки.

В надпреварата участват 17 ансамбъла, но без Русия и Испания от фаворитите.

Изпълненията на два обръча и три чифта бухалки са по-късно днес.

Невяна Владинова е на 10-о място във временното класиране за многобоя след съчетанията на обръч и топка. Тя събра сбор от 35.300 точки - 17.550 на обръч и 17.750 на топка. На топка грацията е с девета оценка заедно с японката Кахо Минагава, но пред нея има три рускини и според регламента едната отпада за финала. Така Владинова се класира за финала на топка.

Сара Стайкова се нареди на 20-о място от общо 64 гимнастички с 34.400 точки - по 17.200 точки на обръч и топка.

В международния турнир за девойки България заема осмо място в отборното класиране след първите два уреда - въже и обръч, със сбор от 60.083 точки. Начело е Русия с 66.216 точки, пред Беларус и Италия.
Българските гимнастички получиха оценки на обръч Йоана Николова 14.933 точки и Галатея Герова - 14.800 точки, а на въже - Полина Иванова 15.600 точки и Елизабет Йовчева 14.750 точки.
Полина Иванова се класира за финала на въже, а на обръч нямаме финалистка.

По-късно днес състезанието продължава с надпреварата от международния турнир за девойки, както и от Световната купа с изпълненията на два обръча и три чифта бухалки при ансамблите и на бухалки и лента при жени индивидуално.