Българските борци с шанс за злато и два бронза в Нови Сад

Египтянин с български паспорт ще се бори за място на най-високото стъпало на почетната стълбичка

bul-wrestling.org

Българските борци ще се съревновават за три медала от европейското първенство в Нови Сад, Сърбия днес (7 май).

Египтянинът с български паспорт Тарек Мохамед излиза в решителната среща за злато в категория до 75 килограма класически стил. На финала след 20:00 ч. българско време той ще се изправи срещу Чингиз Лабазанов от Русия. На полуфинал победителят от държавното първенство в Пловдив се справи с унгареца Томас Лоринч, побеждавайки с 5:2.

Българските състезатели имат шанс за още две отличия в днешния ден.

В категория до 85 килограма свободен стил Николай Байряков отпадна на полуфинала от унгареца Виктор Лоринч с 0:2 точки. Така класиралият се на 5-то място на олимпийските игри в Рио де Жанейро ще спори за бронз с естонеца Ерик Ар.

Даниел Александров пък загуби на старта в категория до 80 кг от миналогодишния еврошампион Зураби Датунашвили, който обаче го изтегли в репешажите. За отличие той ще се бори с руснака Адлан Алиев.

България вече има четири медала - злато за Биляна Дудова и три сребърни отличия за Иво Ангелов, Борислав Новачков и Тайбе Юсеин.