Барселона и Локомотив Кубан ще играят решителен пети мач (ВИДЕО)

Краснодар ще бъде домакин на решителната среща

Барселона на Александър Везенков загуби от гостуващия Локомотив Кубан (Русия) с 80:92 (19:21, 16:19, 19:11, 22:25, 4:16) след продължение в четвъртия мач от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже.

Така резултатът в серията вече е 2-2 победи, а след петия мач в Краснодар на 26-и април ще стане ясно кой от двата отбора ще се класира във Файнъл 4.

Александър Везенков не се появи в игра за домакините.

Срещата бе изключително равностойна. На почивката гостите водеха с 40:35, а след 30 минути игра Барселона имаше аванс от 54:51.

Хуан Карлос Наваро отбеляза кош 2.9 секунди преди края и прати мача в продължение. В добавените пет минути руските баскетболисти доминираха, отбелязаха 16 точки срещу само 4 на Барселона и стигнаха до крайния успех.

За Локомотив Кубан Антъни Рандолф завърши с 28 точки и 7 борби. Виктор Клавер се отличи със 17 точки и 10 борби, а Малкълм Дилейни записа 15 точки, 7 борби и 7 асистенции.

Хуан Карлос Наваро бе най-резултатен за Барселона с 19 точки. Анте Томич вкара 18 точки, Стратос Перпероглу - 13, а Томаш Саторански - 10 точки.