Борусия Дортмунд спечели Суперкупата на Германия

Жълто- черните биха Байерн с 2:0

Борусия (Дортмунд) спечели Суперкупата на Германия. В спор за трофея “жълто-черните” победиха, на своя стадион „Сигнал Идуна Парк", Байерн (Мюнхен) с 2:0.

В 23-ата минута отлична контраатака свари неподготвена защитата на баварците и арменският национал Хенрих Мхитарян откри резултата – 1:0.

След почивката Пиер-Емерик Обамеянг покачи на 2:0 в 62-ата минута. Нападателят постреля Нойер с глава, след като засече подаване на Пишчек.

Роберт Левандовски за първи път излезе срещу бившия си отбор, след като през лятото премина в гранда от Мюнхен. "Жълто-черните" от Дортмунд пък играха без най-голямата си звезда Марко Ройс, който въобще не попадна в групата за мача. В групата на Байерн за този двубой го нямаше Швайнщайгер.

Любопитно е, че и миналата година Борусия би Байерн с 4:2 отново във финал за Суперкупата в официалния дебют на Пеп Гуардиола начело на баварците.