Божинов с два гола и асистенция при успех на Партизан

Българинът вече е втори най-добър реализатор в сръбското първенство

Валери Божинов отбеляза два гола и записа асистенция за успеха на Партизан с 4:0 над Младост Лучани в мач от първенството на Сърбия.

Българският нападател откри резултата в шестата минута от дузпа, а в края на първото полувреме се разписа за втори път.

Столичани завършиха на второ място с 54 точки преди плейофите за титлата в топ 8, но на цели 28 точки от лидера и градски съперник Цървена звезда.

Божинов асистира на Саша Илич за 3:0 в 57-ата минута, а в 12 минути по-късно той беше заменен от Душан Влахович.

Друг българин Иван Бандаловски също започна като титуляр, но в 55-ата минута отстъпи мястото си на терена на Мирослав Вуличевич.

Божинов има 15 гола през кампанията и е втори най-добър реализатор в лигата след Уго Виейра от Цървена Звезда с 19 попадения.