Григор победи световния №2 и е на осминафинал в Маями (ВИДЕО)

Григор Димитров - Анди Мъри 6-7 (1), 6-4, 6-3

Първата ни ракета Григор Димитров надви световния №2 Анди Мъри в третия кръг на тенис-турнира в Маями, САЩ с 6-7 (1), 6-4, 6-3.

Гришо бе изключително стабилен и се пропука единствено в тайбрека на първия сет.

Това бе едва трета победа за Димитров срещу Мъри. Двамата са се сблъсквали при професионалистите общо 9 пъти.

Останалите два успеха на Григор срещу този съперник дойдоха през 2014 година. Тогава нашенецът първо елиминира Мъри на полуфинал в Акапулко с 4-6, 7-6(5), 7-6(3), а след това спечели и мача помежду им от осминафиналната фаза на "Уимбълдън" - 6-1, 7-6(4), 6-2.

Тази вечер битката между Димитров и Мъри продължи 2 часа и 27 минути.

Срещата на централния корт в Маями започна равностойно и първият сет бе решен след тайбрек. Димитров направи двойна грешка в началото на решителната част, което позволи на Мъри да запише сета на собствената си сметка, давайки само точка на българина.

Във втората част хасковлията започна доста по-уверено и бързо поведе с 4-0 гейма. Неговият съперник взе петия гейм, а след това постигна и пробив. В крайна сметка победител в този сет се оказа Димитров.

В третата решителна част Мъри поведе с 3-1, но българинът успя да изравни резултата, а след това реализира и още два пробива, с които затвори гейма и мача.

Въпреки изтощителния двубой, първата ни ракета ще трябва бързо да събере сили за предстоящия осминафинал.

Там на пътя на Гришо ще застане световният №17 Гаел Монфис, който победи Пабло Куевас с 6-3, 6-4.

Димитров и Монфис са се срещали 4 пъти при професионалистите, като французинът е спечелил 3 от тях.