Рома и Манчестър Сити сътвориха истинско зрелище в Мелбърн (ВИДЕО)

Рахийм Стърлинг дебютира с гол за Сити. Пянич и Ляич вкарват шедьоври за Рома

Getty Images/Guliver Photos

Манчестър Сити победи Рома след изпълнение на дузпи в мач от International Champions Cup, игран в Мелбърн. В редовното време срещата приключи при равенство 2:2, като освен головете, зрителите видяха и куп интересни атаки

Първото полувреме завърши 1:1. Новото попълнение на "гражданите" Рахийм Стърлинг откри резултата в 3-ата минута с дебютното си попадение за отбора на Мануел Пелегрини.

Миралем Пянич изравни 4 минути по-късно с феноменален шут извън наказателното поле.

В 51-та минута Келечи Ихеаначо отново изведе "гражданите" напред в резултата.

Адем Ляич възстанови равенството с гол от пряк свободен удар в 87-та минута.

Според правилника на турнира при равенство се изпълняват дузпи. При ударите играчите на Рома вкараха първите си 4 опита, докато Александър Коларов от Сити прати топката над вратата. Петата дузпа за англичаните бе вкарана безупречно от Джо Харт, който след това спаси дузпата на Сейду Думбия, бита прекалено лековато от нападателя. Така се стигна до допълнителни изпълнения. Джеймс Хорсфийлд вкара за Сити, а Сейду Кейта пропусна дузпата за Рома.