Испанци ръководят контролата на "лъвовете" срещу Роналдо и компания

43-годишният Карлос Клос Гомес ще следи за нарушения в петък

Испанска бригада ще ръководи приятелския мач между отборите на България и Португалия в петък.

43-годишният испанец Карлос Клос Гомес ще бъде човекът, който ще следи играта да бъде честна. Той влиза в листата на ФИФА през 2009 година и от тогава ръководи едни от най-важните мачове в родината си.

Последната среща, в която Гомес бе на терена, беше мачът от "Примера дивисион" между Реал (Бетис) и Малага. Гостите победиха с минималното 1:0, а реферът раздаде солидно количество картони - 5 жълти.

Гомес се изявява и в международни мачове. На 13 ноември миналата година той бе четвърти съдия на приятелската среща между Франция и Германия, в която "петлите" победиха с 2:0. Преди това испанецът ръководи мача от квалификациите за Европейското първенство между Литва и Естония.

Като главен рефер в груповата фаза на Лига Европа, той раздаде 6 жълти картона в мача между Спарта (Прага) и Шалке.

Помощници на Гомес до страничните линии ще бъдат Хавиер Родригес и Пол Девис. За четвърти съдия е назначен Фабио Верисимо.

Гостуването на мочетата на Ивайло Петев на португалска земя може да гледате в петък, пряко по bTV Action от 22:00 часа.