Лесна победа за Григор на старта в Истанбул

Първата ни ракета елиминира Андрей Голубьов

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров стартира с лесна победа участието си на тенис турнира в Истанбул. Най-добрият ни състезател елиминира 117-тия в света Андрей Голубьов от Казахстан с 2:0 сета. Димитров се наложи в отделните части с 6:3 и 6:2 гейма за 63 минути игра и се класира за 1/4 финалите от надпреварата от сериите на ATP 250.

Поставеният под номер две в схемата Димитров си осигури 45 точки за световната ранглиста. В мач за място в топ 4 Димитров ще играе срещу Душан Лалович или Иван Додиг.

С достигането си до 1/4-финалите на надпреварата Димитров си гарантира 12 990 евро от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста. Следващият му съперник ще бъде определен от сблъсъка между Душан Лайович и Иван Додиг.

Ето как се разви двубоят на Централния корт в Истанбул:

Григор Димитров спечели първия гейм.

Резултатът вече е равен 1:1 гейма, след като Голубьов си спечели подаването.

Григор отново повежда в резултата. Първата ни ракета спечели третия гейм с 40:15 точки.

ПРОБИВ: Първи пробив в срещата. Григор вече води с 3:1 гейма.

Димитров продължава да доминира на Централния корт в Истанбул. Българинът вече води с 4:1 гейма срещу Голубьов.

Състезателят от Казахстан намали преднината на Димитров на 2:4 гейма, след като спечели най-продължителния гейм от началото на срещата. Първата ни ракета изпусна два брейкбола.

Григор спечели подаването си бързо . Успех с 40:0 в седмата част на първия сет и 5:2 гейма за Димитров.

Бърз гейм за Голубьов, но сега Димитров ще сервира за спечелването на сета.

Григор повежда с 1:0 сета. 11-тият в света спечели нов гейм с 40:0. Димитров затвори първата част само за 35 минути игра.

Началото на втория сет. Сервира Голубьов.

Григор започва втората част на мача с пробив. 1:0 гейма.

Димитров увеличава преднината си. 2:0 гейма за Григор след нов успех с 40:0.

Голубьов взима своето подаване и намалява резултата на 1:2 гейма.

Пореден безупречен гейм за нашето момче - 3:1 гейма.

Голубьов спечели подаването си - 2:3 гейма за Димитров.

Григор Димитров спечели шестия гейм с 40:15 точки и вече води с 4:2. Най-добрият ни състезател е само на два гейма от класиране в следващия кръг.

Нов пробив за Григор - 5:2 гейма.  Димитров спечели подаването на Голубьов и сега ще сервира за победа в мача.

КРАЙ НА МАЧА. Григор Димитров спечели гейма с 40:15 точки и затвори сета с 6:2. Представителят на България се класира за 1/4 финалите на турнира в Истанбул.