Литекс би Берое с 2:1

Обрат в резултата и драма в добавеното време

Литекс победи като домакин Берое с 2:1, в мач от 3-я кръг на А група. Първо гостите от Стара Загора поведоха след гол  на Салим Керкар още в 7-ата минута, а през второто полувреме домакините изравниха чрез Милчо Ангелов. В самия край на срещата Илия Миланов донесе пълния обрат. Преди изравняването Джордан пропусна да се разпише от дузпа.

Истинската драма обаче бе в последната минута на даденото от съдията 5-минутно продължение на срещата. Ваюши центрира в наказателното поле на гостите, а Илия Миланов засече назад топката с глава. Получи се и лек рикошет в играч на „зелените“ и така топката полетя неспасяемо към вратата на Иван Караджов.

Вратарят на Берое реагира остро, замахна към противник, а това му коства червен картон. Така Берое завърши мача с човек по-малко.