Манчестър Юнайтед свали Барселона на земята, Рафиня украси двубоя със зрелищен гол (ВИДЕО)

"Червените дяволи" безгрешни по пътя към трофея от International Champions Cup

Манчестър Юнайтед даде сериозна заявка за спечелване на северноамериканския турнир на International Champions Cup, след като се наложи с 3:1 над европейския клубен шампион Барселона. По този начин "червените дяволи" записаха трета поредна победа в надпреварата и временно оглавиха класирането с 9 точки.

Уейн Рууни откри резултата в 8-ата минута минута, когато засече с глава центриране от ъглов удар на Ашли Йънг. Преди това Луис Суарес бе нацелил лявата греда след изпълнение на пряк свободен удар, а съотборникът му Сержи Роберто не успя от изгодна позиция да преодолее Давид Де Хеа. До края на полувремето и двата отбора пропуснаха добри положения за втори гол в мача. Луис Суарес записа на сметката си още един шут в гредата.

В 60-ата минута Луис Ван Гаал смени целия си състав, а много скоро след това Джеси Лингард покачи на 2:0. Последва натиск на каталунците. Резервата Мунир удари за трети път гредата на вратата на Манчестър Юнайтед. Рафиня намали на 1:2 в 90-ата минута със зрелищно изпълнение от воле. Секунди по-късно Аднан Янузай оформи крайния резултат, подпечатвайки победата на английския отбор.