Меси с разкъсана връзкa на коляното (ВИДЕО)

Официалният сайт на Барселона обяви, че звездата на тима Лионел Меси е разкъсал странична връзкa в лявото си коляно. Това означава, че нападателят ще бъде извън игра в следващите 7-8 седмици.

Аржентинецът получи контузията по време на домакинския двубой на "каталунците" с Лас Палмас, спечелен от Барса с 2:1. Меси бе изваден от игра още в осмата минута. Той опита удар към вратата на гостите в третата минута, след което почувства остра болка в коляното и бе заменен от Мунир.

В отсъствието на голямата си звезда Барселона контролираше мача и с успя да се наложи над гостите след два гола на Луис Суарес (25, 54), а Неймар пропусна дузпа в 66-ата минута, преди в 88-ата Жонатан Виера върна един гол.

Контузията на Меси го поставя под въпрос за сблъсъка с Реал Мадрид на "Бернабеу" на 21 ноември.