Невяна Владинова временно втора в многобоя на Световната купа в Казан (ВИДЕО)

Катрин Тасева е 11-а след първите два уреда

Facebook

Невяна Влдинова заема втора позиция във временното класиране в многобоя на Световната купа в Казан - последна проверка за българските художествени гимнастички преди световното първенство в Пезаро в края на август 2017 г.

Тя получи 17,400 за съчетанието си с обръч и 17,700 за това с топка. Общият сбор от 35,100 нареди Владинова след Дина Аверина (37,000) и преди Арина Аверина (35,050). Двете сестри от Русия са едни от фаворитките в състезанието и за спечелване на медал на шампионата на планетата.

Другата българска представителка - Катрин Тасева, е 11-а във временното класиране. Тя получи 15,050 за композицията с обръч и 16,800 за тази с топка. Общият ѝ сбор е 31,850.

Утре (12 август) двете гимнастички ще изиграят съчетанията си с лента и бухалки, за да се определи крайното класиране в многобоя. В неделя (13 август) са финалите на отделните уреди.

По-късно днес националния ансамбъл ще започне участието си на Световната купа. Момичетата на Весела Димитрова играят първо съчетание от многобоя - 5 обръча.