Герджиков 41-и при френски триумф в биатлона

Първа олимпийска титла за Кантен Майе

Димитър Герджиков записа най-добро представяне от българите в индивидуалния старт на 20 км в биатлона на Зимните олимпийски игри в Пекин. С две грешки в стрелбата той се нареди на 41-а позиция с изоставане от 5 минути и 6 секунди зад шампиона.

Другите двама родни представители - Владимир Илиев и Антон Синапов, завършиха на 61-во и 85-то място от 92 участници.

Златото грабна 29-годишният французин Кантен Майе, за когото това е първа олимпийска титла при второто му участие в спортния форум. Преди два дни той донесе на страната си и сребърно отличие в смесената щафета.

Снимка: БГНЕС

Сензацията днес поднесе Антон Смолски от Беларус, който стреля чисто и финишира втори - на 14,8 секунди от победителя. Бронзът отиде при Йоханес Тингес Бьо (Норвегия), останал на 31,1 секунди от върха.

Топ 10 допълват Скот Гоу (Канада), Бенедикт Дол (Германия), Роман Рeeс (Германия), Тарей Бьо (Норвегия), Фабиен Клод (Франция) и Александър Логинов (Руски олимпийски комитет).