Спорт

Публикувано в  

Щур купон за гимнастичките след финала на Световната купа (ГАЛЕРИЯ)

Медалистките разпуснаха на официална вечеря след края на състезанието

Щур купон за гимнастичките след финала на Световната купа (ГАЛЕРИЯ)

Българският отбор по художествена гимнастика се завъртя в ритъма на танца часове след Световната купа по художествена гимнастика в София. Ансамбълът и индивидуалните състезателки замениха триката с красиви тоалети, с които присъстваха на официалната вечеря след състезанието.

На събитието присъстваха треньорите Весела Димитрова, Михаела Маевска и Бранимира Маркова. 

Снимка: facebook.com/BGRGfederation/

Партито беше уважено и от президента на Българската федерация по художествена гимнастика - Илиана Раева, главният съдия на състезанието Мария Петрова, както и от легендарната трикратна абсолютна световна шампионка - Мария Гигова.

Снимка: facebook.com/BGRGfederation/

Момичетата оставиха уредите си в залата и без да се замислят се впуснаха във вихъра на танца, а вечерта приключи с традиционно българско хоро, в което взеха участие и чуждестранните гимнастички, представили своите композиции в "Арена Армеец".

Българските представителки спечелиха 10 медала от Световната купа в София. Ансамбълът се класира на първо място в многобоя и взе два сребърни медала за отделните си съчетания.

Снимка: facebook.com/BGRGfederation/

Невяна Владинова грабна четири златни (многобой, топка, обръч и лента) и едно сребърно отличие (бухалки). Катрин Тасева пък стана втора в многобоя и спечели бронз на лента.

Снимка: facebook.com/BGRGfederation/

За двете ни най-добри индивидуални гимнастички предстои европейско първенство в Будапеща, която започва на 19 май.

Ансамбълът, който от началото на годината участва в 4 световни купи, ще почива през идните седмици. 

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук