Смесената щафета на Норвегия спечели първия старт за сезона в биатлона

България завърши на 17-о място

България завърши на 17-о място в смесената щафета в първия старт за сезона в Световната купа по биатлон в Йостерсунд (Швеция). Отборът ни в състав - Стефани Попова, Десислава Стоянова, Антон Синапов и Владимир Илиев, измина трасето с общо време 1:16:18.4 час.

Попова и Стоянова завъртяха по една наказателна обиколка, а квартетът ни използва общо 13 допълнителни патрона, за да финишира на 5:21.3 минути зад победителите от Норвегия.

Марте Олсбу, Фани Хорн Биркеланд, Оле Ейнар Бьорндален и Йоханес Тингенс Бьо използваха само шест допълнителни партона и не въртяха наказателни обиколки, за да завършат за 1:10:57.1 час.

Със същото постижение на огневия рубеж представителите на Германия се наредиха втори, на 33.7 секунди зад шампионите.

Италия завърши на трета позиция на 44.2 секунди, въпреки че Лукас Хофер въртя наказателна обиколка, а биатлонистите на "Скуадрата" използваха общо 12 допълнителни партона.