Спартак поднесе изненадата в баскетболното първенство, отстранявайки Берое

Плевенчани продължават на полуфинал след 2:1 победи

Мъжкият баскетболен тим на Спартак (Плевен) поднесе изненадата в плейофите на първенството, отстранявайки на четвъртфинал Берое след 2:1 победи в серията. Тази вечер плевенчани записаха успех със 79:71 като гост и се класираха напред.

Двубоят премина през редица обрати, като Спартак реши изхода от мача във втората и третата част, когато доминираше.

Домакините започнаха силно и поведоха с 9 точки след първата четвърт. Спартак направи силна серия във втората част и на почивката изравни за 38:38.

Гостите показаха по-здрави нерви в третата част, която успяха да спечелят и да поведат с 56:49. Берое направи опит да обърне мача в последната част и успя да стопи изоставането си на 2 точки 20 секунди преди сирената. В заключителните секунди Самуел Франсис демонстрира хладнокръвие и вкара 4 наказателни удара, с което осигури победата на гостите.

За Спартак най-резултатен бе Герасим Николов с 23 точки, а Франсис добави 22. Силен мач направи и Димитър Маринчешки с 17 точки и 17 борби. За Берое със 17 точки се отличи Александър Тодорович.

Тимът от Плевен се класира за полуфинал в първенството за първи път от 8 години насам.

В спор за място на финала Спартак ще играе с втория от редовния сезон Балкан.