Лацио пребори Дженоа

Гостите завършиха мача с 9 човека.

Лацио спечели с 2:0 срещу Дженоа мача си от петия шампионатен кръг на италианския шампионат. През първата част домакините поведоха в резултата след гол на Джорджевич в  35 - тата минута на мача. Той остана напокрит в наказателното поле и засече с глава за 1:0.

След паузата Сисоко получи втори жълт и съответно червен червен картон в 56 - тата минута на двубоя и гостите останаха с човек по- малко. В 62- та минута Фелипе Андерсон вкара втори гол за Лацио след невероятно прецизен шут извън границите на наказателното поле.

Това уби интригата в мача, а Горан Пандев изпусна нервите си и удари с лакът в лицето противников защитник, за което съдията Рицоли заслужено му показа директен червен картон в 85 - тата минута. Така гостите доиграха срещата с 9 човека, а Лацио стигна до трета победа в Серия "А" от началота на сезона.