Венцислав Айдарски спечели маратона от Света Анастасия. Загатна оттегляне (ВИДЕО)

"Не виждам светлина в тунела", каза българският представител в Рио

bTV

За поредна година победител в плувния маратон от остров Света Анастасия стана българският представител на олимпийските игри в Рио де Жанейро - Венцислав Айдарски. Той преодоля разстоянието от 6400 метра за 1 ч. и 15 мин.

Втори и трети при мъжете финишираха Петър Божилов и Станимир Раев.

След финиша Айдарски, който завърши на 15-то място в Рио преди месец, заяви пред bTV, че обмисля оттегляне от професионалния спорт. Основните причини са липсата на състезания в открити води, както и минималното финансиране от страна на държавата.

"Много са причините, главно не виждам светлина в тунела", каза олимпиецът.

Снимка: bTV

Първа при жените бе пловдивчанката Никол Кошаджийска, която вече има нови постаевни цели.

"Да се доближа максимално до нормативите за европейско и световно на малък басейн и се надявам че с помощта на моя треньор ще си изпълня задачата", каза щастливата победителка.

Втора и трета останаха Симона Палазова и Ивет Шумкова.