България подчини Словения в Лигата на нациите

Селекцията на Пламен Константинов постигна първи триумф

Българският национален отбор по волейбол за мъже изкова първи триумф в тазгодишното издание от Лигата на нациите. Селекцията на Пламен Константинов постави на колене Словения след 3:0 гейма (26:24, 25:23 и 25:17) във втория си мач от Втора група, който се изигра в Нагоя.

Първите две части преминаха при поделено надмощие, но в третата българите показаха съвсем различно лице и сломиха съпротивата на четвъртите от Мондиал 2022. По този начин „лъвовете“ имат на сметката си победа и загуба, с колкото разполагат и словенците. Утре (петък) „трикольорите“ ще спорят с Полша, докато ден по-късно „драконите“ ще излязат срещу Франция.

Интригата бе жива през целия първи гейм, но в крайна сметка българите успяха да го измъкнат с 26:24. Сценарият се повтори и във втората част, в която двата отбора отново вървяха ръка за ръка. Все пак „лъвовете“ отново се оказаха на печелившата страна за 25:23 и 2:0 в общия резултат.

В третия сет равенството бе на дневен ред до 11:11, но след това „трикольорите“ показаха повече стабилност и сложиха точка на спора.

Александър Николов поведе победителите с 16 точки. Мартин Атанасов го последва с 13.

Тине Урнаут реализира 13 точки за словенците.