България се предаде пред Полша в трилър

Втора грешна стъпка за волейболистите на Пламен Константинов в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за мъже сбърка за втори път в Лигата на нациите. Селекцията на Пламен Константинов отстъпи в драма пред Полша с 2:3 гейма (27:25, 19:25, 25:22, 22:25 и 11:15) в третия си мач от Втора група, който се изигра в Нагоя.

„Лъвовете“ на два пъти повеждаха в общия резултат, но в крайна сметка не издържаха срещу състава, воден от Никола Гърбич. „Трикольорите“ имат на сметката си една победа и две загуби, а поляците са пълен актив от три успеха в турнира. Утре (събота) „трикольорите“ ще спорят с Япония, докато ден по-късно Дружина полска излиза срещу Сърбия.

Мощните сервиси и смяната на водачеството властваха през целия първи гейм. В края на откриващата част поляците дори поведоха с 2 точки, но българите показаха характер за пълен обрат и триумфираха драматично с 27:25. Интригата бе жива и до средата на втория гейм, след което Дружина полска развали статуквото за 25:19 и 1:1 в общия резултат.

Стартът на третата част бе идентична на първите две. Впоследствие „лъвовете“ демонстрираха повече стабилност и отново излязоха напред след 25:22. Отговорът на символичните домакини не закъсня в четвъртия гейм, когато за отрицателно време поведоха със солиден аванс, който удържаха за 25:22 и 2:2.

В тайбрека поляците се оказаха по-разнообразни на всички елементи и не се забавиха с натрупването на разлика. "Трикольорите" нямаха намерение да се дават лесно, но полският тим имаше противодействие за всеки техен отговор и спечели решителната част с 15:11.