България остана с празни ръце срещу Япония

Нов грешен ход за волейболистите на Пламен Константинов в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за мъже стъпи накриво за втори пореден и общ трети път в Лигата на нациите. Селекцията на Пламен Константинов не успя срещу Япония след 0:3 гейма (22:25, 21:25 и 24:26) в четвъртия си мач Втора група, който се изигра в Нагоя.

Българите показаха добро лице в огромна част от срещата, но волейболистите на Филип Блейн се оказаха по-съсредоточени в края и на трите гейма. „Трикольорите“ имат на сметката си една победа и три загуби, като заемат осмото място във временното класиране, а японците са с пълен актив от три успеха до този момент в турнира и се намират еднолично на върха. Последните имат още един мач на свой терен, който ще бъде утре (неделя) срещу Франция.

За „лъвовете“ пък предстои турнирът в Орлеан, който започва на 20 юни. Първият съперник е на родните волейболисти е Бразилия.

Размяната на точки беляза началото на мача, но домакините заложиха на непоколебимото си посрещане, което им помогна да се сдобият с убедителна преднина и да спечелят първия гейм с 25:22. Втората част също стартира обещаващо, а двата отбора вървяха ръка за ръка до 20:20, след което японците взеха верните решения за и развалиха статуквото за 25:21.

Интригата властваше до последно и в третия гейм. Българите стигнаха до геймбол, но страхотната защита на „самураите“ за пореден път ги измъкна от трудна ситуация, за да се поздравят с 26:24 и крайното 3:0.

Александър Николов поведе колоната на реализаторите за българите с 13 точки.

Юки Ишикава бе над всички за победителите със 17 точки, Юджи Нишида добави 12, Ран Такахаши завърши с 10.