Фалстарт за волейболистките в олимпийската квалификация

Не взехме гейм на Белгия

cev.eu

Женският национален отбор по волейбол на България стартира със загуба олимпийската квалификация в Япония.

Избраничките на Лоренцо Мичели отстъпиха на Белгия с 0:3 (-19, -24, -21) в първия си мач от турнира в Група В, който се игра в зала "Йойоги Нешънъл Джимнезиум" в Токио.

Като титулярки започнаха Баракова, Маринова, Паскова-Кънева, Йорданова, Съйкова, Кривошийска и либеро Пашкулева.

Снимка: fivb.com
Първата част бе изцяло под доминацията на съперника. Белгийките набързо поведоха с 14:4 и до края геймът се доигра.

Националките ни имаха своите шансове във втория гейм, но ги пропуснаха. Тимът ни диктуваше темпото до средата като водеше с 16:14, а след това бе напълно равностоен на съперника.

В решителния момент, при 24:24, белгийките показаха по-здрави нерви. Дръпнаха с 25:24 след контра на Зилке Ван Авермет, а финалната точка дойде след атака в аут на българките.

Снимка: cev.eu

Като цяло опонентът доминираше в повечето елементи. Особено видно бе при блокадите - 14/7.

Мирослава Паскова завърши с 13 точки, от които три блокади, а Радостина Маринова се прибра в съблекалнята с 12 т.

На 17 септември, от 07:00 ч. играем с европейския шампион и тазгодишен победител в Лигата на нациите - Турция.