Лошо! Взехме само гейм на Канада

12-и сме след загуба №5 в Лигата на нациите

fivb.com

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записаха пета загуба в тазгодишното издание в Лигата на нациите.

Момчетата на селекционера Пламен Константинов поведоха, но в крайна сметка отстъпиха на Канада с 1:3 (22, -23, -22, -20) във втората си среща от турнира в Група 4 от втората седмица на надпреварата, игран в Орлеан.

Снимка: fivb.com

Мачът беше много важен и за двата тима, които са сред "чалъндж" отборите за оставане в комерсиалната надпревара.

"Лъвовете" остават с едва 1 победа, 5 загуби и 5 точки в актива, като за момента са на 12-о място в общото класиране. За Канада успехът е втори, като с 5 загуби и 5 точки тимът е 11-и.

На 23 юни "лъвовете" излизат срещу Аржентина, която късно снощи удари домакините от Франция с 3:1 и има общо 4 победи и 12 точки до момента.

Двубоят с Канада бе равностоен в по-голямата си част. Канадците поведоха и в първата част, но тогава нашите успяха да ги догонят и задминат. Това не се получи в останалите 3, но в края индивидуалните ни грешки натежаха.

Най-резултатен бе Алекс Николов с 15 точки. 13 и 12 добавиха Мартин Атанасов и Алекс Грозданов.