Волейнационалите завършиха със загуба в Лигата на нациите

Десето поражение за "лъвовете"

Мъжкият национален отбор по волейбол завърши със загуба участието си в Лигата на нациите! Тимът на Николай Желязков отстъпи на Китай с 1:3 гейма (28:26, 23:25, 23:25, 17:25). Поражението е 10-о за "лъвовете" в турнира през този сезон и ги оставя на 14-о място в класирането.

Двубоят обаче беше без значение за отбора ни, който си осигури оцеляването вчера след победата срещу Нидерландия с 3:1 гейма (22:25, 25:16, 25:21, 25:21).

Тимът на България спечели драматично първия гейм с 28:26. Няколко пъти се сменяше водачеството, но "трикольорите" взеха аванс в края и след като пропуснаха два геймбола, успяха при третия опит.

Във втория гейм Китай имаше превъзходство, но България намали пасива си само на точка при 22:23. Азиатците все пак успяха да го затворят с 25:23.

Сценарият се повтори и в третия гейм, като в един момент съперникът ни водеше със 17:11. България направи две поредни точки при 21:24, но нямаше сили за повече и китайците осъществиха пълен обрат.

Те се представиха още по-силно в четвъртия гейм, а националите нито за момент не застрашиха съперника, който затвори мача с 25:17.

Над всички в срещата бе Цзингуен Чжан с 18 точки, а за България най-много - 15, реализира Денис Карягин.

На волейнационалите предстои участие на световното първенство, започващо на 26 август. Там "трикольорите" са в група с Мексико, Полша и САЩ. Шампионатът в Полша и Словения продължава до 11 септември.

Съставите

България: Георги Сеганов, Денис Карягин, Мартин Атанасов, Александър Николов, Николай Колев, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро (Стефан Чавдаров, Добромир Димитров, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов)

Китай: Ю Юантай, Дзинйин Чжън, Гуанхуа Чжън, Ю Яочън, Ли Йончжън, Шикун Пън - Ямин Ян-либеро