Провал за Роналдо, остана без трофей в Саудитска Арабия (ВИДЕО)

Ал Насър направи 1:1 с Ал Етифах кръг преди края

Ал Насър окончателно се сбогува с надеждите да стане шампион на Саудитска Арабия. Кристиано Роналдо и компания направиха равенство 1:1 като гост на Ал Етифах в предпоследния 29-и кръг.

Лидерът Ал Итихад спечели убедително с 3:0 гостуването си на Ал Файха и с тази победа си гарантира златото.

Ал Етифах пръв откри резултата чрез Юсуф Ниакате в 43-ата минута, който засече отличен успореден пас на Саид Ал Моуалад.

През втората част Ал Насър се хвърли за обрат и стигна до изравняване чрез Луис Густаво в 56-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле.

В 80-ата минута гостите можеха да ликуват, но втори гол на Густаво не бе зачетен. Малко преди - в 84-ата минута, Роналдо бе заменен от Мохамед Маран.

Така Ал Насър остава втори във временното класиране с 64 точки, като изостава на 5 от Ал Итихад (69).

В дебютния си сезон в Рияд Роналдо не успя да спечели трофей, след като тимът му отпадна рано-рано за Купата на Саудитска Арабия, а по-късно и от турнира за Суперкупата.