Роналдо подсили величието си с нов рекорд (ВИДЕО)

Невероятна серия!

Едва ли има човек на този свят, който се съмнява, че Кристиано Роналдо е един от най-великите футболисти в историята!

И ако има такива, португалецът прави всичко възможно да ги обори, записвайки постижение след постижение. От няколко часа той е единственият футболист, вкарвал голове в 23 поредни сезона!

View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Вчера (14 август) Роналдо се разписа при победата с 2:0 на своя Ал Насър над Ал Таавон в полуфинал за Суперкупата на Саудитска Арабия.

39-годишният португалец вкара в 57-ата минута, а в 8-ата асистира за първото попадение, което беше дело на Айман Яхия.

Кристиано Роналдо вкарва голове от сезон 2002/2003 г. насам, когато бе част от португалския Спортинг Лисабон, който отвори пътя му за големия футбол. За първия си клуб той има 5 попадения.

Снимка: Getty Image

За Манчестър Юнайтед головете му са 105 (в двата периода: 2003-2009 и 2021-2022), за Реал Мадрид - 311, за Ювентус - 81, а за Ал Насър от Саудитска Арабия вече има 49 попадения.

Ако се питате как се справя по този показател големият му съперник Лионел Меси, то аржентинецът има 21 поредни сезона с голове.

На финал за Суперкупата на Саудитска Арабия Роналдо и Ал Насър ще играят срещу Ал Хилал на 17 август.