Вратарят на Сити се изгаври с фенове на Арсенал (ВИДЕО)
Едерсон не пропусна да се заяде с посърналите привърженици на гостите
Манчестър Сити отново демонстрира, че няма никакво намерение да се отказва от борбата за титлата във Висшата лига. Селекцията на Хосеп Гуардиола изнесе рецитал на Арсенал след 4:1 на „Етихад“.
MY GOALKEEPERpic.twitter.com/uMn076Rpol
— Dan - Retro Shirts FC (@RetroShirtsFC) April 26, 2023
Точни за „гражданите“ бяха Кевин Де Бойне на два пъти, Арлинг Холанд и Джон Стоунс, които отчаяха гостите. Настроението на „артилеристите“ бе помрачено и от Едерсон, който не пропусна да се подиграе с феновете им. След последния гол вратарят на тима от Манчестър започна да провокира гостуващите привърженици с жестове, наподобяващи на плач.
Победата на Сити завърза допълнително битката за златото в английския елит. „Гражданите“ могат да се похвалят със 73 точки и заемат втората позиция, като се доближиха на само 2 от лидерите в първенството. Освен това тимът от Манчестър има 2 мача по-малко, което прави шансовете му за защита на титлата още по-реалистични.