"Арсенал" си свърши работата с "Йостерзунд" още в Швеция (ВИДЕО)

"Артилеристите" спечелиха с 3-0 гостуването си

"Арсенал" победи с 3-0 като гост "Йостерзунд" в първи мач от 1/16 финалите на Лига Европа и може да се чувства сигурен в класирането си напред. Отборът на Арсен Венгер започна с огромна увереност мача на изкуствения терен в 50 хилядния шведски град Йостерзунд и още до средата на първото полувреме водеше с 2-0.

Начо Монреал вкара първия гол в 13-та минута след голяма грешка на вратаря на шведите, който изпусна топката при удар на Иуоби. Малко по-късно при центриране на Мхитарян, защитникът Сотирос Папаянопулос вкара топката в собствената си врата.

В този момент "Арсенал" смъкна оборотите, донякъде и в опит да се предпази от контузии на изкуствената настилка. "Йостерзунд" стигна до две ситуации за гол, но Давид Оспина бе на мястото си и в двата случая.

Месут Йозил вкара трети гол за "топчиите" в 59-та минута след хубав пас на Хенрик Мхитарян. В самия край на срещата домакините получиха дузпа, но Давид Оспина направи блестящо спасяване на удара на Том Петерсон.

Реваншът в Лондон е следващия четвъртък от 22:05 ч.