"Арсенал" стартира убедително в Лига Европа. Вкара 4 гола на украинци (ВИДЕО)

Обамеянг с 2 попадения за успеха над "Ворскла"

"Арсенал" тръгна с победа в груповата фаза на Лига Европа. "Артилеристите" спечелиха с 4-2 домакинството си на украинския "Ворскла" и потвърдиха ролята си на фаворит в групата, където са още "Спортинг" Лисабон и "Карабах".

Пиер Емерик Обамеянг се отчете с 2 гола за "Арсенал", като първият от тях падна в 32-ата минута след много добре оформена контраатака.

Дани Уелбек се разписа в 48-ата минута след много прецизно центриране на Мхитарян, а по-малко от 10 минути по-късно отново арменецът бе асистент за втория гол на Обамеянг и трети за "топчиите" в мача.

В 74-ата минута гол вкара и Месут Йозил, който малко по-рано бе влязъл като резерва в този двубой. След 4-ия гол домакините определено понижиха концентрацията си, което доведе до две попадения за "Ворскла".

В 77-ата минута с хубав шут се разписа капитанът Чеснаков, а буквално с последното отиграване в мача гол отбеляза и Вячеслав Шарпар.