Байерн (Мюнхен) - Атлетико (Мадрид) НА ЖИВО

Краен резултат: 2:1 (2:2 от двата мача, Атлетико е на финал) (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) посреща Атлетико (Мадрид) на своя "Алианц Арена" в мач - реванш от полуфиналната фаза на Шампионската лига. Двубоят може да гледате от 21:45 часа пряко по bTV Action или да го следите минута по минута тук.

В първия мач испанците спечелиха с 1:0. "Дюшекчийте" запазиха мрежата си суха, което може да се окаже ключът към успеха.

Атлетико Мадрид е спечелил последните си 6 елиминационни сблъсъка с германски отбори.

Интересна ще бъде битката между двамата треньори.

За трети път след като пое Байерн, Хосеп Гуардиола ще се опита да класира отбора си на финала в турнира. Отново обаче на пътя му застава испански тим. Както и в предишните два случая с Реал (Мадрид) и Барселона, баварците не успяха да вкарат гол на чужд терен в първия полуфинален мач.

За разлика от Гуардиола, като треньор на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне може да се похвали с две титли от европейските  клубни турнири. Неговото мото е, че битките често се печелят не от по-добрият, а от този, който е по-уверен.

През уикенда Байерн изпусна да си осигури титлата в Германия. Баварците завършиха наравно 1:1 с Борусия (Мьонхенгладбах). Наставникът на мюнхенци Гуардиола остави цели 6-ма титуляри на пейката, за да бъдат готови за битката с Атлетико.

Испанците обаче също пазят сили за реванша. В събота наставникът на мадридчани  Симеоне даде почивка на част от основните си играчи, но се наложи да пуска в игра звездата на тима - Гризман. Последният донесе победата срещу Райо Валекано.

Стартови състави

Байерн (Мюнхен): Нойер, Лаам, Боатенг, Мартинес, Алаба, Видал, Алонсо, Коща, Мюлер, Рибери, Левандовски

Атлетико Мадрид: Облак, Хуанфран, Годин, Хименес, Филипе Луиш, Коке, Габи, Фернандес, Саул, Гризман, Торес

Първо полувреме

1' минута - Главния съдия Джунейт Чакър дава начало на мача!

3' минута - Предпазливи първи минути от страна и на двата тима.

5' минута - Слаб удар на Габи от около 35 метра. Никакви проблеми за Мануел Нойер.

6' минута - Центриране на Чаби Алонсо към Жером Боатенг, който стреля с глава, но далеч от целта.

10' минута - Скучни 10 минути на "Алианц Арена"

12' минута - Остро центриране към Левандовски, но полският нападател остана под топката.

14' минута - Първият опит за удар към вратата на гостите. Видал стреля от дистанция, но далеч от целта.

17' минута - Отново Видал отправя удар. Този път изпълнението му е по-добро от предишното. Ян Облак обаче е на висота.

20' минута - Жером Боатенг разсече защитата на гостите с великолепен пас към Левандовски, но той пропусна от малък ъгъл. Първо добро положение за един от двата отбора.

23' минута - Напрежение в наказателното поле на Атлети, но резултатът се запазва - 0:0.

26' минута - Корнер за гостите. Центриране на първа греда, отбраната на Байерн се справя.

27' минута - Удар на Лам от дистанцияяя... над вратата. Иначе поливалентният играч намери доста добре топката.ю

30' минута - Пряк свободен удар за Байерн. Това изглежда опасно.

31' минута - ГООООООЛ! 1:0 за Байерн. Чаби Алонсо с отлично изпълнение, топката се отклони от Хосе Хименес и опъна мрежата зад Ян Облак.ю

34' минута - Дузпа за Байерн!.... Мюлер пропуска!

36' минути - Спорове между двете скамейки.

40' минута - Мачът се поуспокои.

42' минута - "Дюшекчийте" трябва да бъдат доволни, че резултата е само 1:0 за баварците.

45' минута - Край на първото полувреме! Байерн - Атлетико (Мадрид) 1:0

Второ полувреме

* смяна в състава на Атлетико. Напуска Аугусто Фернандес, на негово място Яник Ферейра Караско. Офанзивен ход на Диего Симеоне.

46' минута - Начало на втората част !

48' минута - Пряк свободен удар, Коке центрирааа... право в ръцете на Мануел Нойер.

52' минута - Нещо средно между удар и центриране на Дъглас Коста. Ян Облак спасява.

54' минута - ГООООЛ! 1:1! Прекрасна контраатака на Атлетико. Байерн си плати за това, че играе със защитна линия изнесена твърде напред. Антоан Гризман бе изведен сам срещу Мануел Нойер и отбеляза. Има сериозни съмнения за засада..

58' минута - Байерн се нуждае от гол.

60' минута - Страховит удар на Филипе Луиш покрай вратата.

63' минута - Байерн се е настанил в половината на противника, но не съумява да стигне до чисти голови положения.

66' минута - Удара на Чаби Алонсо, без проблеми за Ян Облак.

69' минута - Нова атака на Байерн, завършва с разочароващ удара на Левандовски.

73' минута - Смяна и в състава на домакините - Кингсли Коман влиза на мястото на Дъглас Коста.

74' минута - ГООООООЛ! 2:1 за Байерн! Роберт Левандовски се разписва с глава.

84'минута - След затишие, дузпа за Атлетикоооо!... Торес пропуска! Има справедливост, тъй като реферът сбърка с отсъждането на наказателен удар. Фаулът бе извършен извън пенала.

90' минута - 5 минути продължение на срещата.

90' минута - 3 минути вече изминаха, Симеоне няма търпение мачът да свърши.

Край на срещата. Краен резултат Байерн - Атлетико Мадрид 2:1. Испанският тим продължава напред с общ резултат 2:2 и гол на чужд терен.