Григор сгази американец на старта в Париж

Българският тенисист започва със стил 14-ия си "Ролан Гарос"

Григор Димитров потегли с убедителна победа в 14-ото си участие на "Ролан Гарос". Българският тенисист разби с 6:4, 6:3, 6:4 американеца със сръбски произход Александър Ковачевич.

Гришо допусна пробив в средата на първия сет, но след това не остави съмнения в превъзходството си над №88 в света. В третата част той пропиля аванс от свой пробив, но отново се откъсна в резултата и затвори безпроблемно мача.

Следващият му съперник ще бъде излъчен от мача между Фабиан Марожан (Унгария) и кахастанския квалификант Михаил Кукушкин, който предстои по-късно в неделя.

До момента Димитров и Ковачевич не бяха излизали на корта един срещу друг. Българинът, който е под №10 в световната ранглиста, ще опита да подобри най-доброто си класиране в Париж - четвърти кръг през 2020 и 2023 г.