Сакраменто без Везенков в следващите две седмици

Лоши новини за крилото на Кингс

Крилото на Сакраменто Кингс Александър Везенков е контузен и може да пропусне минимум 4 до 8 мача от редовния сезон в НБА.

От Кингс представиха медицинска информация относно състоянието на българския баскетболист преди предстоящия мач срещу Голдън Стейт Уориърс.

Везенков контузи десния си глезен по време на третата четвърт на мача срещу Атланта Хоукс в понеделник в Golden 1 Center.

Състоянието на българския баскетболист ще бъде следено и преценявано в следващите от 7 до 14 дни, което означава, че той вероятно ще пропусне минимум четири до осем мача.

Той вече лекуваше изкълчване на левия глезен и беше под въпрос за мача срещу Атланта.

28-годишният Везенков подписа тригодишен договор за 20 милиона долара с „Кралете“ миналото лято, след като бе избран за MVP на Евролигата за 2023 г.

Бившата звезда на Олимпиакос е със средно 5.7 точки и 2.6 борби за 12.7 минути на мач. Той стреля 45.6% от игра и 37.5% от 3 точки.

Саша изравни върховото си постижение в кариерата си в НБА с 14 точки при стрелба 6 от 9 при загубата със 117:119 от Финикс Сънс на 16 януари.

"Кралете" ще изиграят шест мача през следващите 10 дни.

Припомнете си интервюто на Везенков пред колегите ни Димитър Тасеви и Петър Стоев - ТУК.