Au revoir, Кристиано! Франция на полуфинал без гол от игра (ГАЛЕРИЯ)

"Петлите" си уредиха сблъсък с Испания, Килиан Мбапе сменен

Франция изхвърли Португалия и Кристиано Роналдо от Евро 2024. Тимът на Дидие Дешан спечели четвъртфиналния сблъсък, макар че все още няма гол от игра в турнира. Редовното време и продълженията приключиха при 0:0, а при дузпите фатален пропуск направи Жоао Феликс.

Звездите в двата състава - Роналдо и Килиан Мбапе, отново разочароваха. 39-годишният ветеран така и не успя да се разпише в четирите си мача на германска земя, макар че беше сред точните изпълнители при дузпите. Мбапе пък беше сменен в продълженията заради нов проблем с носа и прословутата му маска.

Франция се промъкна до топ 4 само с три отбелязани попадения - два автогола (срещу Полша в групата и срещу Белгия на осминафинала) и дузпа (Мбапе за 1:0 над Австрия). От своя страна Португалия не успя да се разпише в последните си 330 минути на шампионата (0:0 с Грузия в групата и 0:0 със Словения в редовното време и продълженията).

Големият въпрос при португалците е какво ще е решението на Кристиано. Съвсем реален сценарий е петкратният носител на Златната топка да е изиграл последния си мач с националния екип.

Французите пък вече мислят за предстоящия сблъсък с Испания. Те ще се нуждаят от чувствителен прогрес в играта, за да се противопоставят на вдъхновения след драматичния успех над Германия съперник.