Още три титли за Стилияна Николова (ОБНОВЕНА)

17-годишната българка е без конкуренция на обръч, топка и бухалки на Световната купа в София

И изборната неделя е "златна" за най-добрата ни гимнастичка в момента - Стилияна Николова. Шампионката в многобоя спечели още три златни медала на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена София".

17-годишната възпитаничка на Валентина Иванова изигра блестящо съчетанията си с обръч, с топка и с бухалки, като заслужи най-високите оценки в трите финала - 33.800 точки за изпълнението с обръч, 35.000 т. - на топка и 34.000 т. на бухалки.

По този начин Николова обра точките, след като грабна златото и в многобоя вчера. Тя не успя да вземе медал единствено на лента, където остана на четвъртото място с 30.600 т. Победителка на този уред стана узбекистанката Тахмина Икромова с 30. 900 т.

Медал завоюва и другата българска представителка - Ева Брезелиева. Тя спечели сребърно отличие на бухалки с актив от 32.700 т.

Снимка: Анна Недкова, БФХГ

След Николова на обръч с 33.600 е Ася Ади Катц (Изр), а бронзът остана за световната шампионка София Рафаели (Ит) с 32.600 т. Брезалиева завърши седма, допускайки сериозна грешка - излизане на уред извън терена, заради което получи 28.750 т.

На топка втора е Рафаели с 33.150 точки, а трета е Тахмина Икромова (Узб) с 31.750 т.